KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14088035
nr 1408 8035
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 15/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:34:34
13/7 08:32:47
150 kr
19/7 17:11:31
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander